Dlaczego warto wybrać pościel dziecięcą z certyfikatem Oeko-Tex 100?

Nie każdy z nas zdaje sobie sprawę, że naturalna bawełna poddawana jest wielu różnym procesom obróbki, aby następnie można było wykorzystać ją przy szyciu różnych produktów tekstylnych. Niestety, nie zawsze substancje stosowane przy obróbce są obojętne dla ludzkiego zdrowia. Aby przeciwdziałać potencjalnym negatywnym skutkom korzystania z produktów z takiej bawełny, wprowadzono specjalne systemy certyfikacji. Jednym z najczęściej spotykanych jest Oeko-Tex 100.

Jeżeli kupujemy ubranka dziecięce oraz inne produkty tekstylne, na przykład pościel, powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na jakość materiałów. Gdy poszukiwana jest pościel dziecięca, w takim przypadku powinniśmy wybrać taką, która wykonana jest z bawełny z certyfikatem Oeko-Tex 100. Dlaczego warto się na nią zdecydować?

Czym jest certyfikat Oeko-Tex 100?

Certyfikat nazywający się Oeko-Tex Standard 100 został wdrożony w 1992 roku. Od tego czasu jest jednym z wiodących na całym świecie znaków bezpieczeństwa dla wyrobów włókienniczych. Ze względu na fakt, że przy badaniu tkanin pod kątem certyfikacji stosuje się ujednolicone normy, możemy być pewni, że jest to bezpieczny wybór.

Badania te włączają sprawdzenie, czy tkanina posiada zakazane czy prawnie kontrolowane substancje chemiczne, które wpływają na zdrowie człowieka, na przykład przez wnikanie przez skórę, ślinę czy przez inhalację. Przeprowadzane są one przez niezależne i autoryzowane instytuty badawcze.

Tkaniny z przyznanym certyfikatem Oeko-Tex 100 są wolne w szczególności od takich substancji jak: barwników alergizujących, pestycydów, chlorofenoli, formaldehydu, a także zabronionych barwników azowych i ekstrahowalnych metali ciężkich.

Bezpieczna pościel dziecięca w sklepie Hippo

Dostępna w naszym sklepie internetowym pościel dziecięca jest wykonana z tkanin poddawanych certyfikacji Oeko-Tex 100. Oznacza to, że może być bezpiecznie stosowana przez dzieci w przeciwieństwie do pościeli bez certyfikatów. Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą w naszym sklepie internetowym!

Author: admin

Share This Post On