Lekkoatletyczne HME – Polacy zdobywają kolejne medale!

Halowe Mistrzostwa Europy zaczęły się dla nas idealnie. I z każdym kolejnym dniem sytuacja jest coraz lepsza. Przyjrzyjmy się naszym bieżącym postępom i osiągnięciom.

W dniu dzisiejszym złoty medal zdobył Adam Kszczot – nasz zawodnik rywalizował w biegu na 800 metrów. Finałową rywalizację Polak zakończył z rezultatem 1.48,87.

Adam Kszczot już wczoraj pokazał, że ma pomysł na osiągnięcie bardzo dobrego wyniku. W biegu półfinałowym nie szarżował, na początku trzymał się w tyle, w połowie dystansu zaczął sukcesywnie przesuwać się w kierunku czołówki biegu. W końcówce dobił do pierwszej trójki – dzięki temu miał zagwarantowany bieg w finale. Po biegu w udzielonym wywiadzie podkreślał konieczność odpowiedniego rozłożenia sił i zachowania ich na bieg finałowy. Jak widać strategię udało mu się zrealizować w pełni.

Jest to już trzeci złoty medal na halowych mistrzostwach Europy naszego zawodnika – poprzednio udało mu się zdobyć najwyższe trofeum w latach 2011 i 2013.

Author: admin

Share This Post On